ארכיון סיפורים שפורסמו בחודש March 2003

סריקת מיואונים

Tuesday, 25 בMarch 2003

כולנו מכירים את שיקוף הרנטגן המבוצע בנמלי תעופה, ומאפשר לראות תכולתו של תיק בלי הצורך לפתוח אותו. ללא ספק אחת השיטות המתוחכמות ביותר לסריקה ולבדיקה בטחונית. (more…)

התפרצות

Wednesday, 19 בMarch 2003

יום 1 - הנוי, ויטנאם - לאחת ממרפאות בתי החולים בהנוי מגיע אדם עם מה שנראה שפעת קשה. החולה הגיע מהונג-קונג, ובמהלך מסעו התחיל להרגיש לא טוב. (more…)

דיסק לייזר כחול - עוד חודש

Sunday, 16 בMarch 2003

מות המידע שניתן לאחסן על דיסק, נקבעת ע“י גודל הנקודות עליו: ככל שגודל הנקודות קטן יותר, כך אפשר לאחסן יותר מידע.
הבעיה: הנקודות על הדיסקים כ“כ קטנות שלא רק שלא ניתן לראות אותם בעין בלתי מזויינת, אלא ככל שמתקדמים ומנסים לצמצם את גודלן, אפילו מיקרוסקופ לא יעזור, משום שגודלן קטן יותר מידי מכדי שאפילו בקרני האור הנראה ניתן יהיה לזהות אותן. (more…)

תותבת מוח

Friday, 14 בMarch 2003

לא זה עוד לא כאן, אבל ההתקדמות היא מדהימה.
בקרוב יתחילו ניסוים במערכת המיועדת להחליף חלק ממוח (!!!) פגום. הניסויים נמצאים בינתיים בשלב ראשוני ביותר, אבל אני חייב להגיד שאני די נדהמתי כשקראתי על כך. (more…)

לימוד תת הכרתי - דבר פסיבי או אקטיבי?

Tuesday, 11 בMarch 2003

קליטה תת הכרתית היא קליטה של החושים, אך שאינה חזקה מספיק כדי שנבחין בה. לדוגמא, אם לא תחשבו על איבר מסויים בגוף, רוב הסיכויים שלא תשימו לב אליו, אלא אם יקרה משהו מיוחד (כאב או הרגשה אחרת שמושכת את תשומת הלב). זה לא אומר שהחושים שם לא פועלים, אלא שהמוח ”מסנן“ את הדברים הלא חשובים שמגיעים משם, ולא ”מודיע לכם“ באופן הכרתי עליהם. (more…)

”אין קשר בין סוכרים להשמנה“?!

Tuesday, 04 בMarch 2003

אחת הסיבות שהופכת יותר ויותר משמעותית בתחלואה, היא ההשמנה. בדו“ח מיוחד של אירגון המזון העולמי ואירגון החקלאות והמזון, כותבי הדו“ח מציינים ש-60% ממקרי המוות שקרו עקב מחלות כרוניות, קשורים להשמנה (באופן כללי, מדובר על קרוב לחצי מכלל מקרי המוות המדווחים בעולם). כתוצאה מכך, כותבי הדו“ח ממליצים להפחית את כמות הסוכר המומלצת למאכל, ובאופן דרסטי.
מה שאותי הפתיע הוא דווקא תגובות מתעשיית המזון (more…)