ארכיון סיפורים שפורסמו בחודש January 2005

חיקוי צורה בטבע

Sunday, 30 בJanuary 2005

אחד השימושים של חיקוי צורה בטבע, הוא המנעות מטורפים. זחלים יכולים להיות ”מצויידים“ במעין צורת פרצוף בצידם האחורי, בעלי חיים אחרים יכולים לנסות להראות גדולים יותר, או דומים לבעלי חיים אחרים שמהם טורפיהם מתרחקים…
אבל יש צורת חיקוי אחת מאד מעניינת, שבה בעלי חיים מסויימים ”לובשים“ מאפיינים, כגון צבעים חזקים או תבניות מסויימות, שמטרתם ”להזהיר“ את הטורפים: ”לא כדאי לכם להתעסק איתנו“. (more…)

פורסמו המלצות התזונה החדשות של הממשל האמריקאי

Wednesday, 26 בJanuary 2005

אחת לחמש שנים ממונה ע“י הממשל האמריקאי ועדה שתפקידה לעבור על כל המידע והמחקרים העדכניים ביותר בנושא תזונה, ולהפיק דו“ח שישמש להנחיית הציבור האמריקאי בנושא התזונה הנכונה. הגירסה האחרונה של הדו“ח, ה- ”Dietary Guidelines for Americans“ יצאה לפני כשבועיים, ומופיעה כעת גם ברשת (more…)

שפעת העופות מתפשטת בויאטנם

Sunday, 23 בJanuary 2005

בשלשת השבועות האחרונים הופיעו דיווחים על גילוי מקרים חדשים של שפעת העופות (H5N1) בתקשורת הויאטנמית ובמדינות שכנות כמעט מידי יום. באותה התקופה נפטרו 9 בני אדם מהמחלה, וקיימים מקרים נוספים של מקרי מוות החשודים כקשורים במחלה. (more…)

”אלוהים יגן עלינו. כל השאר צריכים להסתכל שמאלה וימינה“

Friday, 21 בJanuary 2005

זו לא הכותרת שלי. זו כותרת של ה- NewScientist לכתבה על מחקר של ד“ר טובה רוזנבלום מאוניברסיטת בר-אילן. (more…)

ההויגנס נחת על טיטאן

Sunday, 16 בJanuary 2005

הגשוש הויגנס נחת ביום שישי על ירח שבתאי, טיטאן, בהצלחה. (more…)

פצצת חשק?

Saturday, 15 בJanuary 2005

ללא ספק, מחקרים שמקורם צבאי הביאו אלינו את חלק מהרעיונות הכי מטורפים אך גם מוצלחים שקידמו אותנו בצעדי ענק. רשת האינטרנט היא אחת מאלו.
אך לפעמים עדיין משעשע לשמוע על הרעיונות שעולים ונבדקים ע“י גופים בטחוניים… (more…)

אתר ”המעבדות הוירטואליות“

Thursday, 13 בJanuary 2005

אתר שראיתי רק היום, ואני פשוט חייב לכתוב עליו: המעבדות הוירטואליות הן מעין מעבדות, עשויות בפלאש, שמאפשרות לגולש לחוות בעצמו ביצוע מספר תהליכים שמתבצעים במעבדה, באופן וירטואלי, וכוללות הסברים על התהליכים והמכשור באותו הניסוי. (more…)