ארכיון סיפורים שפורסמו בחודש June 2005

פטנט על ”אבחון נשים אשכנזיות“?

Sunday, 26 בJune 2005

אחרי מתן הפטנטים על סנדוויץ‘ ריבת הבוטנים ו“שיטה לשימוש בנדנדה“ (משרד הפטנטים האמריקאי), ביטול הפטנט על המוטציה בגן BRCA2 הנפוצה אצל נשים אשכנזיות יהודיות, ומהווה גורם סיכון משמעותי להתפתחות סרטן השד, (more…)

תמונה

Saturday, 25 בJune 2005

התמונה הזו (למעשה, פאזל של תמונות) צולמה ע“י טלסקופ החלל האבל. הכוכב אינו במרכז הטבעת, מה שכנראה מעיד על פלנטה בסביבתו. אבל עם תמונה כזו, תודו שלא ממש מעניינים ההסברים ;)
(more…)

יחידה חדשה ב- NASA תעסוק בתיכנון ובקרה על תוכניות החלל

Tuesday, 21 בJune 2005

בצעד שכמעט מעלה את השאלה איך לא חשבו על זה קודם, מנהלן NASA החדש מייקל גריפית‘ החליט להקים יחידה שתפקידה ניתוח והערכת תוכניות סוכנות החלל. (more…)

מה זה מדע?

Friday, 17 בJune 2005

כשהעלתי את השאלה הזו בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע בפרש, קיבלתי המון תשובות: זה ידע, זה מציאת ביטויים מתמטיים לתיאור תופעות, ועוד. (more…)

המלצה: תוכנית השאלות והתשובות של Quirks & Quarks

Wednesday, 08 בJune 2005

אחת למספר חודשים יוצאים בתוכנית הרדיו Quirks & Quarks של רשת CBC הקנדית מהאולפן, ועונים על שאלות המאזינים בתוכנית מיוחדת. התוכנית האחרונה במתכונת זו שודרה ב- 4 ביוני, ונמצאת להורדה בפורמטים mp3 ו- ogg גם באינטרנט.
אז איך זה שבשר מיובש יכל להשמר במשך זמן רב כ“כ? האם קפיצה של כל תושבי כדור הארץ באמת יכולה להזיז אותו? ואיך יוצרים ענבים ואביטיחים חסרי גרעינים? על שאלות אלו ועוד, מענה בתוכנית.
החלק השני מומלץ במיוחד.

סם האמון

Friday, 03 בJune 2005

”האמון הוא חלק מכל חברה אנושית. זהו חלק הכרחי בידידות, אהבה, משפחה וארגונים גדולים יותר, האמון ממלא תפקיד מכריע בסחר-מכר כלכלי ובפוליטיקה. בהעדר אמון בין צדדים הסוחרים ביניהם, עסקאות קורסות. בהעדר אמון במוסדות והנהגה, הלגיטימיות הפוליטית קורסת.“ (more…)