ארכיון סיפורים ששייכים לנושא 'שונות'

”לילה לבן“ של מדע

Thursday, 20 בSeptember 2007

לא כתבתי כאן המון זמן, ודילגתי על המון מחקרים, המצאות וחידושים מאד מעניינים, ביניהם אפילו מחקר שהשתתפתי בכתיבתו. אבל לאחרונה קיבלתי הודעה מדוברת משרד המדע, התרבות והספורט, המבקשת לפרסם אירוע בשם ”חכמים גם בלילה“ שהוא בעצם מעין לילה לבן של מדע, שייתקיים במספר מוסדות מדעיים בארץ, ביום שני ה- 24 לחודש.

אז קודם כל, בתור מי שחושב שהחינוך המדעי בארץ אינו מספק, וכך גם הדיאלוג עם הציבור בנושא, אני רוצה לברך על היוזמה. ועכשיו אעתיק לכם את ההודעה לעתונות כלשונה (הדגשים במקור, הקישורים מתוקנים) :

(more…)

ועכשיו זה כבר לא עניין זמני

Tuesday, 04 בApril 2006

החלטתי להפסיק את הכתיבה בבלוג מכל מיני סיבות (אישיות :) ) והצורך שלי בזמן שהשקעתי בבלוג, לעצמי. אין טעם לתת לו לגסוס באיטיות.
האתר ישאר זמין ומתוחזק, על כל החומר בארכיון שלו. עשרות הכניסות שעדיין יש ביום לארכיון האתר ישירות ממנועי החיפוש, מראה שעדין יש מי שמנצל את העבודה שלי מהעבר. אז בינתיים הוא נשאר פעיל :)

זה לא אומר שאני לא אכתוב בעתיד אי פעם שוב בבלוג, אבל זה אומר שאם אתם בין הבודדים שנכנסים בתדירות גבוהה כדי לבדוק אם יש משהו חדש… אין טעם. אני לא מתכוון לעדכן אותו בקרוב (אגב, למקרה כזה, יש RSS feed :) ).

כל מי שיש לו שאלות, הערות, תוספות בנושא הבלוג (או סתם רוצה להגיד משהו), מוזמן ליצור איתי קשר (הכתובת נמצאת למטה בדף הזה). בנושאי מדע, עדיין תוכלו למצא אותי (ורבים אחרים שעוזרים) בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע בפרש.

גל

הבלוג יוצא לפגרה

Thursday, 19 בJanuary 2006

אחרי מעל שלש שנים כמעט רצופות שבהן השתדלתי לכתוב מידי שבוע מספר דברים, אני והבלוג יוצאים לפגרה של חודש וחצי.
נחזור לפעילות בשבוע השני של חודש מרץ, ובינתיים, שיהיה לכולכם חורף חמים ומעניין :)

לא נטשתי את הבלוג

Tuesday, 06 בDecember 2005

אז אל תנטשו אותו אתם גם כן…
אני פשוט קצת חולה.

אה, שתדעו, אם מתעלמים מכאב גרון קל מאד במשך יומיים, יש מצב שזה יהפוך למחלה עם ”ACUTE“ צמוד אליה בתיאור הרפואי. סתם פרט מעניין :)

חזרתי למיטה.

אתר מומלץ לטבלאות נתונים פיזיקליים וכימיים

Friday, 28 בOctober 2005

אני לרוב לא כותב על מקורות מידע כלליים, אבל אם יצא לכם לחפש באינטרנט מה זה בדיוק לומן (יחידת מדידה שקשורה לתאורה, שתוכלו למצא על מנורות), מהו השדה המגנטי של כדור הארץ במקומות שונים, או כמעט כל פרט פיזיקלי/כימי אחר, אתם יודעים שקשה למצא מקורות למידע מסוג זה שהם גם מקיפים וגם מספקים נתונים מדוייקים ואמינים. (more…)

המלצה: הפיזיקה של גיבורי העל

Saturday, 17 בSeptember 2005

מהי הגרויטציה בקריפטון? האם העקבים הגבוהים של וונדר-וומן פוגעים ביציבות שלה? וממה מתה גוויין סטייסי (החברה של ספיידרמן)?
שיחה עם ד“ר K ב- Science Friday, על שילוב דוגמאות מחיי היום-היום [של גיבורי העל] בלימודי הפיזיקה.

קישור ישיר להורדת החלק הרלוונטי ב-mp3 (פורמטים נוספים בקישור הראשון).

המלצה: פלאי המהפכה התעשייתית - ערוץ 8 - 31/8, 1/9

Tuesday, 30 בAugust 2005

התקדמויות מדעיות, ובעיקר כאלו שבתחום הרפואה, התרחשו לפעמים כתוצאה ממעשים שנראים מעוררי פלצות לחלקנו. אם זה ההפריה החוץ גופית (אמרו על זה שיווצרו מפלצות), כיום העיסוק בשיבוט, ורבים אחרים. (more…)